تعمیر جک هدفون لپتاپ


جک هدفون لپ تاپ چیست؟ آیا تعمیر جک هدفون لپتاپ امکان پذیر است؟ چگونه می توان به تعمیر جک هدفون لپتاپ پرداخت؟ آیا امکان تعویض جک هدفون لپ تاپ وجود دارد؟ بهتربن مرکز تعمیر لپ تاپ کجاست؟

تمامی این سوالات به ترتیب در قسمت های بعدی برای شما عزیزان پاسخ داده شده اند و موضوعات دیگری نیز در این زمینه ذکر گردیده اند.

در شرایط مختلفی استفاده از هدفون برای انجام امور کامپیوتری مورد نیاز است و در این مواقع کاربر لپتاپ ترجیح می دهد که از هدفون برای انجام امور خود استفاده کند.

به عنوان مثال: برای گوش دادن به موسیقی در مواقعی که نمی خواهیم مزاحم افراد دیگر شویم و یا در مواقعی که تمایل نداریم گفتگوهای ما در ویدیوکال توسط افراد دیگر شنیده شود، بهترین گزینه استفاده از هدفون است.

همچنین امروزه در بسیاری از مشاغل مانند: پشتیبانی های 24 ساعته مربوط به مودم اینترنت، طرح های اینترنت، 118، پاسخگویی هایی اداره پلیس و بسیاری از مشاغل دیگر که دارای تیم پشتیبانی هستند، از آنجایی که تعداد بیشماری کارمند به پاسخگویی می پردازند، باید از هدفون برای برقراری ارتباط با مردم استفاده کنند تا مکالمات به صورت واضح تر و دقیق تر انجام شود.

جک هدفون لپ تاپ چیست؟

جک و یا سوکت هدفون یکی از امکانات موجود در لپ تاپ و کامپیوتر است که امکان اتصال هدفون به لپتاپ و یا کامپیوتر را فراهم می کند و به این صورت اشخاص را قادر می سازد تا با استفاده از هدفون موسیقی گوش دهند و یا امور مورد نظر دیگر خود را انجام دهند.

جک هدفون لپتاپ معمولا در اندازه سه و نیم میلی متری بر روی لپتاپ تعبیه می شود، بدین معنا که برای استفاده از آن باید از هدفون هایی که دارای سایز سه و نیم میلی متری هستند، استفاده کرد.

محل قرارگیری جک هدفون

در کامپیوتر ها این جک در قسمت پشت کیس کامپیوتر قرار می گیرند و در لپتاپ ها نیز سوکت هدفون معمولا در قسمت های کناری صفحه کلید لپتاپ یعنی در کنار سی دی درایور و یا در کنار کابل شارژر قرار می گیرند.

تعمیر جک هدفون لپتاپ

تعمیر جک هدفون لپتاپ

گاهی اوقات سوکت هدفون نیز مانند سایر دیگر قطعات تشکیل دهنده لپتاپ دچار مشکلات سخت افزاری می شود و به تعمیر نیاز پیدا می کند که در این صورت برای استفاده مجدد از آن باید به تعمیر این جک پرداخت.

در چه مواقعی به تعمیر سوکت هدفون در لپتاپ نیاز است؟

همانند تعمیرات مودم اینترنت در صورتی که با اتصال هدفون به لپ تاپ هیچ گونه صدایی به شما انتقال داده نشود، باید این موضوع را بررسی کنید. زیرا در چنین حالتی یا تنظیمات نرم افزاری مربوط به پخش صدا در لپتاپ دچار مشکل شده است  و یا ایراد به وجود آمده مربوط به جک هدفون و یا خود هدفون است.

در این صورت هدفون خود را به وسایل دیگری متصل کنید و اگر هدفون به خوبی کار کرد، مشخص می شود که مشکل از جک هدفون لپتاپ است.

متخصصین در زمینه تعمیر جک هدفون لپتاپ

در صورتی که خودتان توانایی بررسی این مسائل را ندانید، بهتر است که از افراد متخصص برای تشخیص مشکل به وجود آمده کمک بگیرید تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری شود.

اشخاصی که در این زمینه تخصص دارند، می توانند به خوبی به شما کمک کنند و در کوتاه ترین زمان ممکن به رفع مشکل بپردازند.

خوشبختانه امروزه تعداد بیشماری مراکز تخصصی تعمیر لپتاپ در جامعه و در شهر های مختلف کشور وجود دارد که با مراجعه به آنها می توان به راحتی مشکلات سخت افزاری ونرم افزاری لپتاپ را حل کرد.

آیا امکان تعویض جک هدفون لپتاپ وجود دارد؟

در صورت بروز مشکل و خرابی جک هدفون لپ تاپ، ابتدا باید برای تعمیر آن اقدام کرد. سپس اگر توسط متخصصین تعمیر لپ تاپ اعلام شود که جک قابل تعمیر نیست باید برای تعویض آن اقدام کرد و خوشبختانه امکان تعویض این جک وجود دارد.

برای تعویض سوکت مورد نظر باید یک سوکت جدید خریداری شود که خرید آن را نیز می توان به خود متخصصین تعمیر لپ تاپ واگذار کرد.

پس از خرید سوکت نیز باید قطعه خریداری شده با قطعه قبلی جایگزین شود که این کار را هم خود تعمیرکاران به خوبی برای اشخاص انجام می دهند و در نتیجه لپ تاپ تعمیر شده در مرکز تعمیرات لپتاپ در پاساژ ایران را به مشتری تحویل می نمایند.

قیمت سوکت هدفون لپ تاپ چه قدر است؟

خوشبختانه هزینه مورد نیاز برای تهیه این سوکت بسیار مقرون به صرفه است و با پرداخت هزینه بسیار کم می توان این سوکت را تهیه کرد و لپتاپ را تعمیر نمود.

قیمت سوکت هدفون در رابطه با برند های مختلف لپ تاپ تقریبا در حدود 20 الی 40 هزار تومان است که با هزینه ای که برای تعویض سوکت باید به تعمیرکار پرداخت شود، باز هم هزینه آن زیاد نمی شود و شاید به نهایتا 100 هزار تومان بتوان کلا سوکت هدفون را تعمیر کرد.

البته لازم به ذکر است که علاوه بر قیمت سوکت، هزینه ای که به تعمیر جک هدفون تعلق می گیرد، متاثر از عوامل دیگری نیز می باشد.

عوامل تاثیر گذار در هزینه تعمیر جک هدفون لپتاپ

برخی از این عوامل تاثیر گذار در هزینه جک هدفون عبارتند از:

  • برند لپتاپ
  • تعمیر و یا تعویض سوکت هدفون
  • مجموعه ای که عهده دار تعمیر جک هدفون می شود و شرایط مربوط به آن مجموعه
  • مدل جک مورد استفاده برای لپ تاپ

در نتیجه با توجه به این عوامل ممکن است که قیمت تعمیر شارژر لپتاپ و یا تعویض سوکت هدفون برای افراد مختلف و در شرایط مختلف کمی متفاوت باشد و در این خصوص نمی توان یک قیمت مشخص را برای همه اشخاص در نظر گرفت.

تعمیر انواع برند های لپ تاپ

1- تعمیر لپ تاپ دل
2- تعمیر لپ تاپ اچ پی
3- تعمیر لپ تاپ سونی
4- تعمیر لپ تاپ توشیبا
5- تعمیر لپ تاپ اپل
6- تعمیر لپ تاپ لنوو
7- تعمیر لپ تاپ msi
8- تعمیر لپ تاپ مایکروسافت
9- تعمیر لپ تاپ ایسوس
10- تعمیر لپ تاپ ایسر
11- تعمیر لپ تاپ سامسونگ

کلام پایانی در مورد تعمیر جک هدفون لپتاپ

در انتها باید به این نکته توجه کنید که در صورت بروز هر گونه مشکل در لپتاپ و یا جک هدفون لپتاپ اگر در این زمینه سر رشته ندارید، حتما از تعمیرکاران مجاز و حرفه ای همانند دیجی تعمیر 724  کمک دریافت کنید.

زیرا در صورت هر گونه عمل خطایی برای تعمیر جک هدفون لپتاپ ، ممکن است که خود را متحمل پرداخت هزینه بسیار زیادی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.