تعمیرات باطری لپ تاپ

تعمیرات باطری لپ تاپ


بهترین مرکز تعمیرات باتری لپ تاپ کجاست؟ تعمیرات مودم اینترنت در کدام مرکز انجام می شود؟ باتری لپ تاپ قابل تعمیر می باشد؟ جهت پاسخ به سوالات فوق با مرکز خدمات مهندسی آرمان همراه باشید.

لپ تاپ ها نسل جدیدی از کامپیوتر ها هستند که امکانات آنها در مقایسه با کامپیوتر های رو میزی در برخی از موارد بیشتر است. مهم ترین ویژگی که باعث متمایز شدن لپ تاپ از کامپیوتر رو میزی شده است، قابلیت حمل و نقل آن است.

لپ تاپ ها به صورتی طراحی و ساخته شده اند که امکان جا به جا کردن آنها وجود دارد و از وزن بسیار کمی برخوردار هستند که جا به جایی آنها را آسان تر می کند. علاوه بر امکان جا به جایی لپ تاپ، امکان کار کردن و روشن بودن آن بدون نیاز به برق نیز وجود دارد.

زیرا در لپ تاپ یک باتری تعبیه شده است که انرژی مورد نیاز برای روشن بودن این دستگاه را تا مدت زمان مشخصی تامین می کند و پس از پایان یافتن شارژ باتری باید آن را به برق متصل کرد تا باتری لپ تاپ شارژ شود.

اما نکته ای که در این رابطه وجود دارد، امکان خراب شدن باتری لپ تاپ است که در این مطلب سعی داریم تا در خصوص تعمیرات باتری لپ تاپ با شما عزیزان صحبت کنیم و اطلاعات مناسبی را در خصوص علائم نشان دهنده خرابی باتری لپتاپ، مراکز معتبر تعمیرات باتری ، هزینه مورد نیاز و … در اختیار شما هم وطنان عزیز قرار دهیم.

علائم نشان دهنده خراب شدن باتری لپ تاپ

زمانی که باتری لپتاپ دچار مشکل می شود، بارز ترین عامل نشان دهنده خراب شدن باتری ، شارژ نشدن لپتاپ است که البته بروز این مساله می تواند به خراب شدن سیم شارژر و یا سوکت شارژ لپ تاپ نیز مرتبط باشد.

از این رو در صورت بروز این مشکل باید در ابتدا مطمئن شوید که علت شارژ نشدن لپ تاپ خراب شدن باتری است و یا دیگر عوامل باعث بروز این مساله شده اند و در نهایت اقدام به تعمیرات باتری لپ تاپ  و یا تعمیرات لپتاپ ولیعصر کنید.

زمانی که باتری لپتاپ دچار مشکل می شود، نشانه دیگری نیز خواهد داشت که آن خالی شدن شارژ باتری به صورت زود هنگام است. بدین معنا که اگر لپتاپ شما قبلا به مدت زمان 6 ساعت بدون اتصال به برق قابل استفاده بوده، حال به مدت زمان کمتری قابل استفاده است و زودتر نیاز به اتصال به برق پیدا می کند.

چگونه طول عمر باتری لپتاپ را افزایش دهیم؟

برای افزایش میزان دوام و ماندگاری باتری لپ تاپ راه های زیادی وجود دارد. به عنوان مثال:

برای این کار بهتر است که در مواقعی که به مدت طولانی به لپ تاپ خود نیاز دارید و شارژ باتری به اندازه نیاز شما پاسخگو نیست، باتری لپ تاپ را از آن جدا کنید و دستگاه را در برق بزنید و بدین شکل به انجام فعالیت های خود بپردازید.

زیرا در مواقعی که لپ تاپ در شارژ است، کار کردن با دستگاه باعث آسیب دیدن باتری و کاهش طول عمر آن می شود که با رعایت این مساله می توانید سالیان زیادی باتری خود را سالم نگه دارید.

راهکار دیگر برای افزایش دادن طول عمر باتری لپ تاپ این است که زمانی که لپ تاپ را به برق می زنید تا شارژ شود، پس از اینکه شارژ دستگاه کامل شد، آن را سریعا از اتصال به برق جدا کنید و اجازه ندهید که دستگاه به مدت طولانی در اتصال به برق باقی بماند زیرا این مساله نیز باعث آسیب دیدن باتری می شود.

همچنین لازم به ذکر است که تنها زمانی باید دستگاه را برای شارژ شدن به برق متصل کنید که میزان شارژ دستگاه در حدود 15 درصد باشد. اگر شارژ دستگاه از این میزان بیشتر و یا کمتر باشد، اتصال به برق باعث فشار آمدن به دستگاه می شود که نیاز به تعمیرات باتری لپ تاپ و تعمیرات شارژر لپ تاپ می باشد.

تعمیرات باتری لپ تاپ

در صورتی که هر یک از علل ذکر شده در قسمت فوق در باتری لپ تاپ پدیدار شود، باید برای تعمیر باتری لپ تاپ و یا تعمیر قاب لپ تاپ اقدام کرد. تعمیر باتری مساله بسیار مهمی است که باید توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود و در صورتی که مشکلی در باتری ایجاد شد، نباید به صورت خودسر آن را خودتان مورد بررسی و تعمیر قرار دهید، زیرا در این صورت ممکن است که امکان تعمیر شدن باتری را نیز از بین ببرید و خسارت بیشتری را به خود بزنید.

 

تعمیرات باطری لپ تاپ

 

مراکز معتبر تعمیر باتری لپتاپ

هنگامی که صحبت از تعمیرات باتری لپ تاپ به میان می آید، بسیاری از افراد می خواهند بدانند که تعمیرات لپ تاپ خود را به چه مجموعه ای بسپارند. به صورت کلی در رابطه با این موضوع می توان گفت که مرکز تعمیرات لپ تاپ که در این خصوص انتخاب می کنید باید دارای شرایط ذکر شده در قسمت زیر باشد:

 • بهره گیری از تعمیرکاران با تجربه و حرفه ای و متخصص در این زمینه
 • رعایت حقوق مشتری توسط مرکز مورد نظر
 • احترام به مشتری و رعایت آداب اخلاقی توسط پرسنل آن
 • دریافت هزینه و مبالغ عادلانه در خصوص انجام تعمیرات لپتاپ
 • امین مشتری بودن و جلب رضایت و اعتماد مشتری
 • امکان پاسخگویی اینترنتی و یا تلفنی به مشتری
 • امکان انجام تعمیرات در منزل و محل مورد نظر مشتری
 • پاسخگویی 24 ساعته
 • دارا بودن پشتیبانی و ضمانت انجام خدمات مورد نظر

به صورت کلی تمامی مراکزی که دارای این ویژگی ها باشند را می توان مراکز معتبری در نظر گرفت و هر چه امکانات و خدمات آنها به مشتری بیشتر باشد، بهتر خواهد بود.

پس با این وجود سعی کنید تعمیرات باتری لپ تاپ خود را به دست این مراکز بسپارید.

هزینه مورد نیاز برای تعمیرات باتری لپ تاپ چه قدر است؟

قیمت تعمیرات باتری لپ تاپ بسیار متفاوت است و بستگی به عوامل ذکر شده در قسمت زیر دارد:

 • نوع برند لپتاپ
 • نوع مشکل ایجاد شده در باتری
 • نیاز و یا عدم نیاز به تعویض باتری
 • قابل تعمیر بودن و یا قابل تعمیر نبودن باتری
 • کارمزد مرکز تعمیراتی مورد نظر
 • انجام خدمات تعمیری در منزل و یا در مرکز مورد نظر

با توجه به این عوامل باید گفته شود که زمانی می توان قیمت تعمیرات باتری را مشخص کردد که این عوامل مشخص شده باشند.

تعمیر انواع برند های لپ تاپ

1- تعمیر لپ تاپ دل
2- تعمیر لپ تاپ اچ پی
3- تعمیر لپ تاپ سونی
4- تعمیر لپ تاپ توشیبا
5- تعمیر لپ تاپ اپل
6- تعمیر لپ تاپ لنوو
7- تعمیر لپ تاپ msi
8- تعمیر لپ تاپ مایکروسافت
9- تعمیر لپ تاپ ایسوس
10- تعمیر لپ تاپ ایسر
11- تعمیر لپ تاپ سامسونگ

کلام آخر

دوستان و هم وطنان عزیز، چنانچه هر گونه مشکلی در باتری لپ تاپ شما ایجاد شد و به تعمیرات باتری لپ تاپ نیاز پیدا کردید، حتما مسائل ذکر شده در این مطلب را در نظر بگیرید و به مرکز تعمیر لپ تاپ در تهران (دیجی تعمیر 724) مراجعه فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.