تعمیرات لپ تاپ ریزر

تعمیرات لپ تاپ ریزر


در چه مواقعی به تعمیرات لپ تاپ ریزر نیاز است؟ آیا لپ تاپ های لیزر با کیفیت هستند؟ متداول ترین مشکلات لپ تاپ ریزر چیست؟ تعمیرات لپ تاپ ریزر را چگونه انجام دهیم؟ بهترین مرکز عیب یابی هارد دیسک کجاست؟

به مرور زمان تکنولوژی به سمت کوچک شدن وسایل الکترونیکی پیش می رود به نحوی که سی دی ها جای خود را به ریز تراشه هایی همچون فلش مموری داده اند و لپ تاپ ها و مینی لپ تاپ ها نیز جایگزین کامپیوترهای رومیزی گردیده اند و اکثر کاربران کامپیوتری امروزه از لپ تاپ ها برای انجام امور مورد نظر خود استفاده می کنند.

لپ تاپ ها با برندهای متنوع و گوناگونی تولید می شوند که به عنوان مثال: لپ تاپ دل، ایسوس، ایسر، اچ پی، توشیبا، سامسونگ، اپل، ال جی، ریزر و … همگی از برندهای معروف و معتبر لپ تاپ در جهان هستند که کاربران ایرانی نیز از آنها استفاده می نمایند.

لپ تاپ های ریزر و یا razer از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در گروه گران قیمت ترین لپ تاپ ها قرار دارند اما با این وجود در بسیاری از مواقع با مشکل و خرابی مواجه می شوند و به تعمیرات نیاز پیدا می کنند؛

از این جهت کسب اطلاع از تعمیرات لپ تاپ نرم افزار کامپیوتر و تعمیرات سخت افزاری لپ تاپ می تواند برای هموطنان عزیز ما یک موضوع مهم در نظر گرفته شود که در دیجی تعمیر آن را تحت بررسی قرار می دهیم.

تعمیرات لپ تاپ ریزر

لپ تاپ های ریزر همانند سایر برندهای لپ تاپ با مشکلات و خرابی هایی ممکن است که رو به رو شوند که این مشکلات می توانند در زمینه های سخت افزاری و یا نرم افزاری به وقوع بپیوندد  که مسائل سخت افزاری در واقع به بخش های فیزیکی سیستم مانند: کیبورد، شارژر، سی دی رام، مانیتور، هارد و … مربوط می شوند و مشکلات نرم افزاری به برنامه های نصب شده بر روی سیستم مرتبط هستند و بروز مشکل در آنها باعث مختل شدن عملکرد کاربران می گردد.

در شرایطی که هر یک از بخش های سخت افزاری و یا نرم افزاری سیستم های ریزر دچار مشکل شود، لازم است تا تعمیرات لپ تاپ ریزر انجام شود که به این منظور باید از مراکز معتبر و تخصصی کمک دریافت کرد.

 

تعمیرات لپ تاپ ریزر

 

متداول ترین مشکلات لپ تاپ razer

متداول ترین مشکلاتی که در سیستم های ریزر به وجود می آیند و باعث مختل شدن عملکرد دستگاه می شوند را باید از قبیل زیر در نظر گرفت:

خرابی کابل شارژر

در همه برندهای لپتاپ از اصلی ترین مشکلاتی که به وقوع می پیوندد، خراب شدن کابل شارژر دستگاه است که با بروز این اتفاق، عملکرد شارژ شدن سیستم با مشکل همراه می شود و سیستم برق مورد نیاز خود را به دست نمی اورد.

در چنین شرایطی باید وضعیت باتری و شارژر توسط متخصص بررسی شود تا مشخص گردد که اشکال ایجاد شده به باتری مربوط می شود و یا شارژر.

از کار افتادن باتری لپتاپ

علاوه بر شارژر باتری، خود باتری لپتاپ ریزر نیز ممکن است که آسیب ببیند و یا از کار بیفتد که در چنین مواقعی با شارژ نشدن باتری مواجه می شوید و یا متوجه می گردید که باتری لپتاپ زودتر از زمان مشخص خالی می شود.

باتری های لپتاپ باید در مواقعی که سیستم در برق در حال استفاده است، از آن جدا شود تا عمر آن افزایش یابد و اگر کاربران لپتاپ ریزر این موضوع را رعایت نکنند، زودتر با بروز این مشکلات مواجه می شوند و به تعمیرات لپ تاپ ریزر نیاز پیدا می کنند.

بروز مشکل در هارد

هارد لپتاپ razer و سایر برندهای لپتاپ از طول عمر مشخصی برخوردار است و هر چه قدر که بیشتر از آن استفاده شود، هارد در مدت زمان کوتاه تری از کار می افتد. بروز مشکل در هارد با علائمی همچون: کند شدن سرعت عملکرد دستگاه، بالا نیامدن سیستم، عدم امکان انجام عملیات بر روی لپتاپ و … مواجه است که در صورت بروز این مشکل معمولا باید هارد لپتاپ تعویض شود.

از کار افتادن سی دی درایور

سی دی درایورهای لپتاپ ریزر نیز ممکن است که از کار بیفتد و مشکلی در آن به وجود آید که اتفاق افتادن این مشکل می تواند به دلیل مشکلات نرم افزاری و درست نصب نشدن درایور آن مربوط باشد و یا به خاطر از کار افتادن بخش سخت افزاری درایور به وجود آمده باشد.

معمولا کاربران قادر به تشخیص این موضوع و تفکیک نرم افزاری و یا سخت افزاری بودن مشکل درایور نیستند و به این منظور باید از مجموعه های حرفه ای مانند: دیجی تعمیر برای تعمیرات لپ تاپ ریزر کمک دریافت کنند.

پاک شدن اطلاعات

پاک شدن اطلاعات روی لپتاپ از متداول ترین مشکلاتی است که امکان مواجه شدن با آن را در سیستم های ریزر دارید. تعمیرکننده های لپتاپ razer با استفاده از تکنیک های خاصی می توانند حجم زیادی از اطلاعات از دست رفته شما را بازیابی و یا ریکاوری کنند.

اما توجه داشته باشید که با این تکنیک، امکان بازگشتن همه اطلاعات شما وجود نخواهد داشت و فقط بخشی از آنها قابل بازیابی است.

نیاز به نصب ویندوز

همه برندهای لپ تاپ حداقل سالی یک مرتبه و حداکثر دو سال یک بار به تعویض ویندوز نیاز پیدا می کنند و حتی ممکن است که در مدت زمان کوتاه تری به تعویض ویندوز نیاز داشته باشید.

تعمیر ویندوز را می توانید خودتان انجام دهید و یا از مراکز تعمیر کننده لپتاپ کمک بگیرید اما توصیه ما دریافت کمک از متخصصین در این زمینه است تا به این شکل از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری شود و سیستم جدید به خوبی بر روی لپ تاپ شما فعال گردد.

ویروسی شدن سیستم

از دیگر مشکلات شایعی که بر اساس آن ممکن است به تعمیرات لپ تاپ ریزر

نیاز پیدا کنید، ویروسی شدن دستگاه شما است که نصب فلش مموری آلوده به ویروس و یا گوشی آلوده می تواند باعث انتقال ویروس به سیستم شما شود. علاوه بر آن فعالیت در اینترنت و یا نصب و دانلود برنامه های آلوده بر روی سیستم نیز می تواند باعث انتقال ویروس به سیستم شما شود ک بهترین راه برای پیشگیری از این اتفاقات نصب آنتی ویروس است اما اگر این کار را انجام نداده باشید، باید برای پاک کردن ویروس از افراد ماهر راهنمایی و کمک بگیرید.

کلام پایانی در مورد تعمیرات لپ تاپ ریزر

تعمیرات لپ تاپ در میدان ولیعصر و برخی از متداول ترین مشکلات به وجود آمده در این سیستم ها را در دیجی تعمیر بررسی کردیم؛ چنانچه می خواهید برای تعمیرات کامپیوتر در تهران اقدام کنید، با دیجی تعمیر تماس بگیرید و از پیک رایگان این مجموعه برای نقل و انتقال سیستم به مرکز تعمیر کننده بهره مند  گردید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *