تعمیرات لپ تاپ خاموش


آیا تعمیرات لپ تاپ خاموش امکان پذیر است؟  چگونه می توان لپ تاپ خاموش را تعمیر کرد؟ بهترین مرکز تعمیرات هارد کامپیوتر کجاست؟ جهت دریافت پاسخ به سوالات فوق با خدمات مهندسی آرمان  همراه باشید.

تعمیرات لپ تاپ خاموش

در بسیاری از مواقع مشکلاتی در لپ تاپ ایجاد می شود که باعث می شود لپ تاپ به صورت کلی خاموش گردد و دیگر روشن نشود. به عنوان مثال: در مواقعی که باتری لپ تاپ دچار مشکل شود و با یرق رسانی به لپ تاپ صورت نگیرد، لپ تاپ دیگر روشن نمی شود که در چنین مواقعی به تعمیرات لپ تاپ خاموش نیاز است.

عوامل خاموش شدن لپ تاپ به صورت ناگهانی

عواملی وجود دارند که باعث خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ می شوند و در صورت مواجه شدن با آنها باید به تعمیرات لپ تاپ در میدان ولیعصر پرداخت. این عوامل را می توان از قبیل زیر نام برد:

  • افزایش دمای لپ تاپ

بالا رفتن ناگهانی دمای لپ تاپ از جمله عواملی است که باعث خاموش شدن لپ تاپ می شود و لپ تاپ در صورتی که با این مساله مواجه می شود SELF-PROTECTING خود را فعال می کند و خود به خود خاموش می شود.

در صورتی که قبل از خاموش شدن لپ تاپ متوجه وجود دمای بالا در لپ تاپ، بروز صدای ناهنجار و یا خروج باد گرم از لپ تاپ شدید، می توانید احتمال دهید که خاموش شدن لپ تاپ بر اثر تهویه نامناسب است.

در چنین شرایطی باید بخش هایی که با تهویه دستگاه در ارتباط هستند مانند: فن پردازنده، فن کیس و فن گرافیک را مورد بررسی قرار دهید. در این خصوص می توانید از نرم افزار های عیب یابی استفاده کنید زیرا باز کردن لپ تاپ کار سختی است و باعث از بین رفتن ضمانت آن می شود.

  • بروز اشکالات سخت افزاری در لپ تاپ

در صورتی که نقص سخت افزاری در سیستم به وجود بیاید نیز امکان خاموش شدن سیستم وجود دارد. اشکالات سخت افزاری می تواند بر اثر نصب یک سخت افزار جدید رخ دهد که در صورت بروز چنین مشکلی بهتر است که سخت افزار جدید را از دستگاه خارج کنید در غیر این صورت ممکن است که به تعمیرات لپ تاپ خاموش  و یا تعمیرات پاور کامپیوتر نیاز پیدا کنید.

از عوامل دیگر در این بخش می توان به نفوذ کردن آب در داخل لپ تاپ و یا حتی نفوذ بخار آب در داخل دستگاه اشاره کرد که این عوامل نیز باعث ایجاد تغییر در قطعات الکترونیکی و بروز مشکلات سخت افزاری شود که در این صورت باید قطعات دستگاه تمیز شوند.

  • بروز خرابی در باتری لپ تاپ در تعمیرات لپ تاپ خاموش

خراب بودن باتری لپ تاپ نیز می تواند باعث خاموش شدن لپ تاپ شود و در صورتی که کاربر از بروز مشکل در باتری آگاه گردد اما برای تعمیر آن اقدام نکند مساله تعمیرات لپ تاپ ارزان برای او رخ می دهد که در نهایت باید باتری عوض شود.

 

 

تعمیرات لپ تاپ خاموش

 

  • بروز اشکالات در رم

در صورتی که اشکالاتی در رم به وجود آید نیز امکان خاموش شدن دستگاه وجود دارد. اگر اختلالاتی در حافظه رم به وجود آید به صورت هنگ کردن، کند شدن، خاموش شدن ناگهانی و … خود را نشان می دهد.

با ظاهر شدن این ایرادات نباید برای تعویض رم دستگاه اقدام کرد بلکه معمولا با تمیز کردن رم و اسپری کردن آن مشکل بر طرف می شود.

  • ولتاژ شارژ اشتباه در تعمیرات لپ تاپ خاموش

ولتاژ شارژ اشتباه نیز از دیگر مواردی است که باعث خاموش شدن دستگاه می شود و در صورتی که در زمان بازی کردن با لپ تاپ متوجه خاموش شدن آن شوید، احتمال اینکه این مشکل بر اثر ولتاژ شارژ اشتباه اتفاق افتاده باشد، وجود دارد که باید جهت تعمیرات لپ تاپ خاموش اقدام کنید.

بسیاری از بازی ها به شارژ با ظرفیت بالا نیاز دارند که با این وجود بسیاری از کاربران به علت عدم آگاهی از این موضوع از شارژ هایی به میزان 90 ولت و یا کمتر استفاده می کنند. پس در نتیجه با وجود اینکه بازی کردن با لپ تاپ به شارژ زیادی نیاز دارد، بهتر است که از شارژ لپ تاپ پیش از بازی اطمینان حاصل کنید.

  • بروز اختلال در عملکرد درایور گرافیک

نصب سیستم عامل جدید و یا تغییر درایور کارت گرافیک نیز می تواند از جمله دلایل خاموش شدن لپ تاپ باشد. مخصوصا اگر تنظیمات بایوس را دستکاری کرده باشید. برای اینکه بدانیم مشکل به وجود امده بر اثر درایور است یا نه می توان به دنبال فایل های DUMP در سیستم گشت. با بررسی کردن این فایل ها می توان از مشکلات به وجود امده در دستگاه آگاهی پیدا کرد.

  • وجود ویروس و یا بد افزار در سیستم

برخی از انواع ویروس ها و بدافزار ها به گونه ای هستند که می توانند باعث بروز مشکلاتی در سیستم شوند. به عنوان مثال می توانند باعث خاموش شدن لپ تاپ گردند. این ویروس ها معمولا به وسیله نرم افزار های خاصی در سیستم اجرا می شوند و به صورت خودکار باعث خاموش و روشن شدن کامپیوتر می شوند.

برای برطرف کردن این مشکل باید آنتی ویروسی را بر روی سیستم نصب کرد تا از فعالیت ویروس برروی سیستم جلوگیری شود.

تعمیر انواع برند های لپ تاپ

1- تعمیر لپ تاپ دل
2- تعمیر لپ تاپ اچ پی
3- تعمیر لپ تاپ سونی
4- تعمیر لپ تاپ توشیبا
5- تعمیر لپ تاپ اپل
6- تعمیر لپ تاپ لنوو
7- تعمیر لپ تاپ msi
8- تعمیر لپ تاپ مایکروسافت
9- تعمیر لپ تاپ ایسوس
10- تعمیر لپ تاپ ایسر
11- تعمیر لپ تاپ سامسونگ

 

سخن پایانی در مورد تعمیرات لپ تاپ خاموش

با توجه به عوامل ذکر شده در خصوص عوامل تاثیر گذار بر روی خاموش شدن لپ تاپ لازم به ذکر است که تمامی عوامل فوق قابل تعمیر هستند و در صورت بروز آنها می توان تعمیرات لپ تاپ خاموش را انجام داد.

اما در این خصوص می توان توصیه کرد که در صورت بروز این مشکلات بهتر است که تا حد ممکن از افراد متخصص در این زمینه کمک گرفت و به صورت خودسرانه کاری را انجام نداد، زیرا در این صورت ممکن است که علاوه بر تعمیر کردن ایرادات وارد شده در سیستم، ایراداتی دیگر نیز به آن اضافه گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *