تعمیرات لپ تاپ آب خورده

تعمیرات لپ تاپ آب خورده


یکی از مشکلاتی که باعث خواهد شما گذرتان به خدمات مهندسی آرمان برسد، تعمیرات لپ تاپ آب خورده است. آیا می دانید که به هنگام ریختن مایعات بر روی سیستم یا لپ تاپ چه باید کرد؟ حساسیت لپ تاپ به حدی است که در این شرایط بایستی بهترین کار را انجام داد. خدمات مهندسی آرمان  در ادامه توضیحات کامل تری را ارائه خواهد کرد.

با لپ تاپ آب خورده چه کنیم؟

به هنگام ریختن مایعات بر روی لپ تاپ دستپاچه نشوید و امید خود را از دست ندهید و سیستم را به حال خود رها نکنید. در صورتی که سریع وارد عمل نشوید امکان اینکه قطعات دیگر لپ تاپ سوخته شود، زیاد است. پس  به گفته مهندس های شرکت آرمان بهتر است که خونسردی خود را حفظ نمایید.

دستپاچگی شما باعث خواهد شد که آب به داخل تجهیزات لپ تاپ نفوذ کرده و باعث ایجاد اتصالات کوتاه و خراب شدن قطعات الکتریکی شود. به همین دلیل سعی کنید در ابتدا تمامی اتصالات برقی لپ تاپ را قطع کنید. چنانچه باتری لپ تاپ قابل جدا شدن است حتما آن را جدا کنید. با این کار تعمیرات لپ تاپ آب خورده و تعمیرات شارژر لپ تاپ هزینه کمتری را خواهد داشت.

تعمیرات لپ تاپ آب خورده چگونه است؟

تعمیرات لپ تاپی که مایعات بر روی آن ریخته شده است بسیار تخصصی است و نیاز به تجربه و مهارت خاص خود را دارد. این نوع لپ تاپ ها را لپ تاپ مرده یا نیمه مرده تشبیه کرده اند که احتمال بازیابی آن کم است. در صورتی که پس از خیس شدن لپ تاپ شاهد جرقه یا دود شوید، بدانید که لپ تاپ شما آسیب جدی دیده است.

اگر با همچین صحنه ای روبرو شدید سعی کنید که از آن فاصله بگیرید زیرا احتمال آتش سوزی وجود دارد. با مشاهده چنین اوضاعی حتما اتصالات برق را جدا کنید.

 

تعمیرات لپ تاپ آب خورده

 

مراحل تعمیرات لپ تاپ آب خورده

در گام های اولیه صعی کنید که لپ تاپ را خاموش و منبع برق را از آن جدا کنید. سپس با دقت تمام مایعات را از لپ تاپ پاک کنید. می توانید لپ تاپ را وارونه کنید و یا باتری آن را بردارید. بخش های سخت افزاری مانند دستگاه های USB، کارت های حافظه، کنترل کننده ها و شارژر لپ تاپ را با دقت تفکیک کنید.

در یک مکان گرم و خشک و حتی بدون رطوبت لپ تاپ را باز کنید و یک فن را نزدیک آن گذاشته تا به تبخیر سریع بخار کمک کند. فراموش نکنید که تا زمانی که تمام مایعات از لپ تاپ خارج نشده لپ تاپ را وارونه بذارید.

زمانی که مایعات بر روی لپ تاپ ریخته می شود بیشتر قسمت های دستگاه در معرض خطر هستند از جمله رم. پیش از تعمیرات لپ تاپ آب خورده بهتر است جریان الکتریسته بدن خود را با لمس زمین تخلیه کنید. در نظر داشته باشید که هر گونه الکتریسته ایستا به آسانی می تواند مدارت الکتریکی را از بین ببرد.

بدون شک بیشتر شما به نحوه برداشتن رم، هارددیسک و دیگر اجزای لپ تاپ آشنا نیستید پس بهتر است که کار را به دستان کارشناسان حرفه ای و با تجربه شرکت خدمات مهندسی آرمان در میدان ولیعصر تهران بسپارید.

این شرکت با تمرکز بر متداولترین و رایج ترین مشکلات ایجاد شده در انواع برندهای لپ تاپ، متدهای نوینی را در راستای رفع آن مورد استفاده قرار می دهد. شاخصه هایی از جمله استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیرات، به کارگیری تخصصی ترین روش تعمیر، تعویض قطعات معیوب با قطعات اورجینال با بهترین قیمت، تست و عیب یابی دستگاه با کمک دستگاه های هوشمند، گارانتی خدمات و دیگر ویژگی ها سبب شده است که شرکت خدمات مهندسی آرمان اولین گزینه برای تعمیرات لپ تاپ آب خورده باشد.

هزینه تعمیرات لپ تاپ آب خورده

هزینه تعمیرات لپ تاپ آب خورده بسته به سرعت عمل شما و حفظ آرامش در زمان رخ دادن این اتفاق بستگی دارد. زمانی که مایعات بر روی لپ تاپ ریخته می شود فرد دستپاچه شده و شوکه خواهد شد. استرس سوخته شدن قطعات داخلی قطعات یا خراب شدن آن اولین گزینه ای است که به ذهن همه خواهد رسید.

هزینه اصلی تعمیرات لپ تاپ آب خورده در مرکز تعمیرات لپ تاپ پاساژ ایران و ایرانیان با توجه افزایش هر روزه قیمت قطعات جزء نگرانی هر فرد خواهد بود. اما در کل بایستی گفت که هزینه را براساس میزان آسیب وارد شده به لپ تاپ تخمین می زنند. هر چقدر مایعات بیشتر به داخل دستگاه نفوذ کرده باشد به همان میزان نیز آسیب جدی به لپ تاپ وارد کرده است. بسته به قطعاتی که سوخته شده و یا از کار افتاده است باید شما هزینه ای را پرداخت کنید.

در برخی موارد شاهد از بین رفتن و سوخته شدن چندین قطعه باهم هستیم در این حالت باید تمام قطعات تعویض شود. در چنین شرایطی کارشناسان شرکت خدمات مهندسی آرمان با برآورد هزینه شما را راهنمایی خواهند که قطعات را تعویض کنید و یا کلا یک لپ تاپ نو بخرید.

آیا تعمیرات لپ تاپ آب خورده امکان پذیر است؟

براساس تجربه های تعمیرات مودم اینترنت و لپ تاپ ، در اکثر موارد بسته به حجم آب وارد شده به داخل لپ تاپ اگر بیش از حد معمول باشد، قابل تعمیر نیست. برفرض مثال چنانچه فقط کیبورد یا ال سی دی لپ تاپ دچار آسیب شده باشد می توان به راحتی آن را تعویض نمود و لپ تاپ به حالت عادی برگردد. اما در شرایطی که آب به مدارها، بردها و دیگر قطعات حساس نفوذ کرده باشد احتمال تعمیر لپ تاپ آب خورده بسیار کمتر خواهد بود و شاید مجبور به خرید لپ تاپ دیگری شوید.

تعمیر انواع برند های لپ تاپ

1- تعمیر لپ تاپ دل
2- تعمیر لپ تاپ اچ پی
3- تعمیر لپ تاپ سونی
4- تعمیر لپ تاپ توشیبا
5- تعمیر لپ تاپ اپل
6- تعمیر لپ تاپ لنوو
7- تعمیر لپ تاپ msi
8- تعمیر لپ تاپ مایکروسافت
9- تعمیر لپ تاپ ایسوس
10- تعمیر لپ تاپ ایسر
11- تعمیر لپ تاپ سامسونگ

 

سخن پایانی

همیشه سعی کنید به هنگام ریخته شدن مایعات بر لپ تاپ خونسردی خود را حفظ کنید و با سرعت عمل بالا آب را از روی دستگاه خشک کنید. استفاده از دستمال خشک یا پارچه نخی کمک ساز خواهد بود. اگر تجربه باز کردن لپ تاپ را دارید آن را باز کنید تا لپ تاپ سریعتر خشک شود. اما در نهایت نزد کارشناسان حرفه ای شرکت خدمات مهندسی آرمان در زمینه تعمیرات لپ تاپ و تعویض قاب لپ تاپ مراجعه کنید تا کمترین هزینه تعمیرات لپ تاپ آب خورده روی دستان بمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *