تعمیرات تخصصی هارد دیسک مساله ای است که تمامی افراد در جامعه با آن مواجه می باشند. از این رو تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد دیسک در این مرکز توسط کارشناسان متخصص با دستگاه به روز MRT  انجام می پذیرد.

تعمیرات تخصصی هارد دیسک​

1- هارد دیسک هایی که روی سیستم شناسایی نمی شوند.

2- هارد دیسک هایی که بعد از اتصال صداهای غیر عادی دارند.

3- هارد دیسک هایی که بعد از اتصال کند می باشند و امکان انتقال اطلاعات وجود ندارند. 

4- هارد دیسک هایی که در زمان اتصال به کامپیوتر روشن نمی شوند.

هارد دیسک و یا دیسک سخت از حافظه های ذخیره سازی داده ها به صورت جانبی است و به عنوان حافظه دائمی کامپیوتر نیز از آن استفاده می شود. برای هارد دیسک درایو نام های دیگری نیز وجود دارد که عبارت اند از:

درایو سخت، دیسک سخت، درایو دیسک، دیسک فایل ها، فضای ذخیره سازی با دسترسی مستقیم، دیسک ثابت و هارد.

به صورت کلی دیسک سخت بزرگ ترین حافظه جانبی در داخل کامپیوتر است که همه داده ها از جمله سیستم عامل، فایل ها و برنامه ها و … بر روی حافظه جانبی دیسک سخت قرار می گیرند.

هارد دیسک ها معمولا دارای اندازه 3.5 الی 6 اینچی هستند.

تعمیرات تخصصی هارد دیسک

در هارد دیسک ها مشکلات مختلفی ممکن است پدیدار شود که اگر به آنها رسیدگی نشود، وضعیت هارد سخت تر و وخیم تر می شود. مشکلاتی که در هارد ها به وجود می آیند در تمامی انواع هارد یعنی هارد های اکسترنال و اینترنال امکان بروز دارند. در این مساله برند هارد ها و انواع آنها تاثیر گذار است ونقش مهمی را ایفا می کند.

انواع برند هارد دیسک ها و عواملی که باعث بروز خرابی در آنها می شود:

برخی از انواع برند های هارد دیسک از قبیل زیر هستند:

  • هارد وسترن دیجیتال: تعمیرات تخصصی هارد دیسک وسترن دیجیتال از پیچیدگی خاصی برخوردار است زیرا این نوع از هارد ها دارای تفاوت عمده با هارد های دیگر هستند و اطلاعات بر روی آنها به صورت کدینگ ذخیره می شود و زمانی که این هارد دچار مشکل شود، رسیدن به اطلاعات موجود بر روی آن سخت تر از انواع دیگر هارد است.
  • هارد سیگیت: این نوع هارد از جمله هارد های پیچیده موجود در بازار است که انجام تعمیرات تخصصی بر روی این هارد نیز به مهارت و تخصص بالایی نیازمند است.
  • هارد توشیبا: خرابی های رایج در هارد توشیبا معمولا بدسکتور شدن و خرابی فریم ویر است که این هارد ها دارای یک لیست خرابی هستند که این لیست به علت دارا بودن فضای بسیار کم به سرعت پر می شوند و در این صورت هارد دچار عدم دیتکت می گردد.
  • هارد سامسونگ: از شایع ترین خرابی هایی که در این نوع هارد پدیدار می شود، خرابی در هد و یا برد هارد است. در صورت مواجه با چنین ایراداتی باید سریعا برای تعمیر آن اقدام شود تا از بروز خرابی های جدی تر جلوگیری به عمل آید.
  • هارد هیتاچی: هاردهایی که در نوع هیتاچی هستند معمولا بیشترین خرابی های پدید آمده در آنها از نوع فیزیکی است و معمولا هارد های هیتاچی در خصوص فریم ویر دچار خرابی نمی شوند. انواع دیگر خرابی هایی که در این نوع هارد به وجود می آید، سوختن برد، بدسکتوری هارد یا بروز خرابی در ترنسلیتور هارد است.

بدسکتور چیست؟

بدسکتور یکی از مشکلات سخت افزاری است که معمولا هارد دیسک ها به آن دچار می شوند و علت بروز این مشکل می تواند نوسانات برق، گرمای زیاد و یا ضربه باشد. در صورتی که شدت بدسکتوری زیاد نباشد، امکان تعمیر کردن آن وجود دارد.

 

تعمیرات تخصصی هارد دیسک

 

تعمیرات تخصصی هارد دیسک با آسیب مکانیکی

هارد دیسک های سنتی دارای قسمتی مکانیکی هستند که این قسمت بسیار حساس است و به آن هد می گویند که این هد عمل خواندن و نوشتن داده ها را انجام می دهد. به وسیله هد میدان مغناطیسی پلتر به جریان الکتریکی تبدیل می شود.

فاصله موجود در میان هد و پلتر بسیار کم است به صورتی که اگر ضربه بسیار کوچکی به آن وارد شود و یا آسیب فیزیکی ببیند، امکان جدا شدن هد از پلتر وجود دارد و در این صورت به تعمیرات تخصصی هارد دیسک نیاز می باشد.

تعمیرات تخصصی هارد دیسک چه مزایای دارد؟

در صورتی که برای تعمیر هارد دیسک در انواع مختلف به مراکز تخصصی مراجعه شود و از متخصصین در این حوزه کمک گرفته شود، می توان از امکانات ذکر شده در قسمت زیر بهره مند شد:

  • بهره بردن از جدیدترین تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز برای تعمیر هارد دیسک
  • به کار گرفتن جدیدترین و به روز ترین تجهیزات نرم افزاری
  • کمک گرفتن از کادری مجرب که روش های تعمیراتی را بر اساس تکنیک های روز جهانی انجام میدهند
  • امکان تعمیر انواع هارد دیسک ها اعم از: هارد اکسترنال، اینترنال، سرور، هارد لپ تاپ و …
  • امکان تعمیر کردن هارد در سریع ترین زمان ممکن

تعمیرات تخصصی هارد دیسک در خصوص خرابی فریم ویر

منظور از خراب شدن فریم ویر هارد دیسک این است که میکرو کد هایی به نام فریم ویر که در ناحیه سرویس قرار دارند، دچار مشکل می گردند. پیش از شروع به کار کردن هارد دیسک، فریم ویر باید به ناحیه سرویس دسترسی پیدا کند و اطلاعاتی که در آن قسمت قرار دارد را بخواند.

بازیابی کردن و تعمیر اطلاعات موجود بر روی سرویس به ابزار های پیشرفته و گران قیمت و تجربه و مهارت زیادی نیازمند است. کوچک ترین مشکلی که در ناحیه فریم ویر به وجود آید می تواند هارد دیسک را به صورت کامل از کار بیندازد و اطلاعات را از دسترس افراد خارج کند.

همچنین ممکن است که بروز مشکل در فریم ویر باعث ایجاد بدسکتور نیز بشود.

به همین دلیل تعمیرات تخصصی در خصوص فریم ویر ها امری ضروری است که باید به آن توجه گردد.

تعمیر هارد در محل

بسیاری از مراکز تخصصی مربوط به تعمیرات هارد دیسک، امکان تعمیر هارد در محل را نیز در اختیار مردم قرار داده اند به گونه ای با تماس گرفتن با آنها، متخصصین از این مراکز برای تعمیر هارد دیسک به محل مورد نظر شما اعزام می شود.

امکاناتی که مراکز تخصصی تعمیر هارد دیسک در اختیار هم وطنان عزیز قرار می دهند، متفاوت است و در صورتی که قصد  دارید تعمیر هارد دیسک در محل انجام دهید، باید به مراکز تخصصی مراجعه کنید که این امکان را داشته باشد.

تعمیرات تخصصی هارد دیسک در خصوص بازیابی اطلاعات

بازیابی کردن  اطلاعات موجود در یک هارد دیسک مساله بسیار مهمی است خصوصا برای افرادی که دارای اطلاعات بسیار مهم و سری در داخل سیستم خود هستند و یا شرکت های بزرگ که اطلاعات آنها برایشان نقش اساسی دارد.

در بسیاری از مواقع امکان بازیابی اطلاعات موجود درهارد دیسک وجود دارد، حتی در مواقعی که هارد سوخته باشد.

برای انجام این کار باید حتما از افراد متخصص کمک گرفته شود زیرا در غیر این صورت ممکن است که نه تنها اطلاعات بازیابی نشوند، بلکه لطمات بیشتری نیز به سیستم وارد گردد.

برای بازیابی اطلاعات از نرم افزار ها و سخت افزار های مخصوصی استفاده می گردد.