ذخیره سازی اطلاعات یکی از رکن های مهم و اصلی سیستم است که ممکن است خللی در ذخیره سازی سیستم به وجود آید و یا ممکن است کلیه اطلاعات و برخی از اطلاعات از بین بروند و سبب خطرات و آسیب های جبران ناپذیر بر سازمان و سیستم شوند در صورت آسیب و اختلال در ذخیر سازی اطلاعات بازیابی اطلاعات باید انجام گرفته شود. در ادامه با دیجی تعمیر همراه باشید.

از دست رفتن اطلاعات معمولا به صورت ناخواسته و اتفاقی می باشند مانند پاک کردن های اشتباهی فایل ها و اطلاعات ، فرمت شدن ، پارتیشن بندی نادرست ، نصب ویندوز و فرمت شدن هارد دیسک ، ویروسی شدن اطلاعات یا در اثر خراب شدن هارد دیسک ، اتفاقی آسیب زننده برای افراد و بسیار نیز شایع می باشند که در بیشتر موارد هیچ بر گشتی از اطلاعات در دسترس نمی باشد در این صورت نیاز به بازگردانی و بازیابی اطلاعات می باشد که این فرایند نیاز به تخصص و دانش فنی خواهد داشت و نمیتوان آن ها را به افراد غیر متخصص سپرد و از نرم افزار های در دسترس استفاده کرد و باید مراکز تخصصی را برای بازیابی اطلاعات انتخاب نمود تا نتایج عالی و بدون آسیب به قطعات دیگر صورت گیرد که انتخاب این مرکز تخصصی می تواند یک انتخاب عالی و پر مزایا برای افراد باشد.

بازیابی سخت افزاری اطلاعات

هارد دیسک می تواند مورد مشکلات و خرابی های سخت افزاری قرار گیرد که میتواند باعث عدم شناسایی یا شناخت نا کافی هارد دیسک شود و این یک مشکل در بازیابی سخت افزری اطلاعات هارد دیسک می باشد که این معضل می تواند از خطاها و آسیب ها از طریق خود مشتری باشد و یا اینکه آسیب از طرق ویروس منتقل شود و آسیب رسانی نماید و باید در نظر داشت مشکلات این چنینی خود را با این نشانگان نشان خواهند داد :

پاک کردن پارتیشن و ایجاد پارتیشن جدید

حذف کامل پارتیشن

پاک شدن تمامی فایل

بدسکور در هارد دیسک

تغییر شدن در سیستم عامل

اشتباه در نشان دادن ظریفیت فایل و پارتیشن ها

و . . . سیر مشکلات این چنینی که برای تعمیر آن ها باید به مرکز تعمیرات تخصصی سپرده شوند و باید توجه داشت تا از استفاده برنامه های بازیابی اطلاعات به صورت خود سرانه کاملا جلوگیری نمایید.

تعویض هارد بازیابی اطلاعات (جراحی هارد دیسک )

در مواقعی هارد دیسک با شرایطی مانند بدسکتور شدن هارد ، خراب شدن یا آسیب دیدگی فریمور، آسیب دیدن پلاترهای هارد ، صدای کلیک کردن یا بوق زدن ، عدم شناسایی هارد توسط کامپیوتر ، گیر کردن سیلندر رو به رو می شوند که نیازمند تعویض هارد بازیابی اطلاعات (جراحی هارد دیسک ) خواهند شد در این راستا ممکن است که هد هارد ضعیف گردد و یا قفل شود همچنین هد هارد میتواند مورد تخریب واقع شود .

برای تعمیر در این بخش ابتدا بررسی های لازم توسط سخت افزار های مورد نیاز انجام میگیرد تا مشخص شود که میزان آسیب دیدگی به چه اندازه می باشد و اینکه تعویض ، تعمیر و جراحی برای کدام بخش باید انجام شود سپس بعد از شناسایی دقیق تعویض هارد بازیابی اطلاعات انجام میگیرد که هزینه نهایی آن نیز از طریق بررسی اولیه مشص می گردد و بستگی به مقدار آسیب دیدگی و نوع تعویض آن دارد و بر اساس آن محاسبه هزینه انجام می شود.

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خلنهتماس با مامقالات
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم